ایوان شیشکین | ماها
شما می توانید با ارسال ایمیل خود ، بصورت رایگان مشترک شده و از بروزسانی مطلع شوید.

ایمیل خود را وارد کنید:

کارگاه های هنری آموزشگاه ماها          شنبه 15_19                            کلوپ طراحی یکشنبه 15_19                            طراحی پایه 16_18                        […]

  برنامه های آموزشی ماها برای آشنایی با هریک ازبرنامه ها و فعالیت های این مرکز هنری با کلیک بر روی آن به بخش مربوطه مراجعه کنید:

* قابل توجه هنرستانی ها و کنکوری های عزیز*  چرا ماها ؟ 1- فقط یکبار هزینه دوره را پرداخت کنید .تا دانشجو شدنتان شهریه پرداخت شده محفوظ می ماند وفقط در صورت افزایش مبلغ شهریه ، اختلاف آن را پرداخت می کنید.  * شما به هر دلیلی (رتبه بد درتئوری ،عدم علاقه به شهر پذیرفته […]

اطلاع رسانی از اتفاقات فرهنگی هنری : هنرمند گرامی ، اگر تا کنون برای آگاهی ازاخبار هنری به منبعی تخصصی وبه روز دسترسی نداشته اید ؛می توانید با ثبت نام در بانک اطلاعات هنرمندان البرز، این اطلاعات را به صورت رایگان دریافت کنید. برای ثبت نام یا تکمیل اطلاعات خود از دو طریق می توانید […]

ایوان شیشکین

ایوان شیشکین، نقاش رسبک رئالیسم

ایوان شیشکین Ivan Shishkin ( ۲۵ ژانویهٔ ۱۸۳۲ – ۲۰ مارس ۱۸۹۸) از نقاشان سبک رئالیسم اهل امپراطوری روسیه بود.
او طراحی و نقاشی را در کودکی آغاز کرد و در تمام زندگی به آن ادامه داد. به گفته خودش او هیچ‌گاه از مدادش فاصله نگرفت. برای او طراحی شیوه‌ای برای مطالعه طبیعت بود. معاصرانش به او القابی همچون «تیتان جنگل‌های روسی»، «فرمانروای جنگل»، «درخت کاج پیر» و «بلوط تنها» می‌دادند. شاید به این دلیل که هیچکس مانند او درختان را واقعی، صادقانه و با عشق به تصویر نمی‌کشید.

 

صبح در جنگل کاج روسیه و جنگل‌های بومی آن به نوعی مرکز توجه شیشکین برای فعالیت‌های موفق و طولانی مدت شده بود.
آثار این هنرمند به عنوان عکس‌های جدیدی که مناظر روسیه را با غرور و عظمتی جدید معرفی می‌کرد، مورد استقبال قرار گرفت. پیش از آن کسی روایتی از عشق به سرزمین مادری او و طبیعت زیبای شمالی آن ارائه نکرده بود.

تکثیر از طبیعت روی یک تضاد تیز در برابر یک قانون آکادمیک از چشم انداز نقاشی هایش قرار می گرفت . برای دوستدارانش نزدیک شدن به جزئیات ، بعضی از منتقدان کارهای او را نقاشی های رنگی· می نامیدند ، این کدام کمبود زندگی است .که این چنین توجه به جزئیات نقاشی های یشکین می کند که موجب زوال او نمی شود ولی همه آنها را فدا می کند و به احساسات پایان می دهد. زندگی خصوصی شیشکین پراز سختی بود ، دو مرتبه در عشق زمین خورد و همسرانش مردند، فرزندانش هم مردند؛ولی هرگز او اجازه نداد غم و اندوه روی نظرهای ظاهر شود .

 

قلم طراحی اسرار آمیز شیشکین چشم معترضان دوسلدورف را با هنرمندی سایه می زد و جزئیات را خالص سازی می کرد. در سال 1865 شیشکین نقاشی چشم انداز نزدیک دوسلدورف اش را کشید و در سال 1867 عنوان لوح افتخار فرهنگستان فرانسه و نمایشگاه جهان زیبا در پاریس برنده شد.

جنگل در عصر

آخرین کار وی تیرک درخت بیشه (1898) می باشد. او در کارگاهش نزدیک سه پایه نقاشی در حالیکه بوم نقاشی تازه ای را آماده می کرد فوت کرد.

دیدگاه خود را به ما بگویید.